مقدمه:

امروزه درهر جامعه ای سرمایه‌های نقدی شناور و سرگردانی وجود دارد و مالکین آن دارایی‌ها علم وتجربه کافی برای به‌کار گیری این سرمایه ها را در تولید یا مشارکت در بنگاه اقتصادی را ندارند .

و در همین راستا به‌دلیل تبلیغات وجذابیت‌هایی که بر روی بازارهای بورسی وجود دارد عده‌ای اقدام به سرمایه‌گزاری در بازارهای مالی بدون هیچ تخصصی می‌کنند.

اما سوال اصلی این‌جاست که این افراد چه‌قدر با قوانین و مقررات و تکنیک‌های تحلیلی مسلط هستند .

عموما این افراد شناخت مناسبی از بازارهای مالی ندارند ودر نهایت منجر به از دست دادن بخش یا تمامی سرمایه زندگی شان می شوند .

برای موفقیت دریک معامله یا یک شغل باید یک استراتژی محکم جهت انجام معاملات داشته باشیم .

دراستراتژی‌ها از ابتدا به موفقیت وپیروزی توجه می‌شود ولی در زمان عملیاتی کردن آنها با حوادثی غیر مترقبه ،پیش‌بینی نشده و عدم شناخت حرکت نمودارها روبروخواهند شد .

در مکتوبات پیش رو تلاش شده است تا دانشجویان، تحلیلگران و سرمایه گزاران به یک شناخت مناسب نسبت به مسایل پیش رو دست پیدا کنند.

حال استراتژیست‌وتحلیلگرموفق‌کیست؟ که پیش‌بینی نسبتا دقیق و درستی از این شرایط داشته باشد؟

لذا با بیان و تلفیق انواع تکنیک‌های هندسی و ریاضی سعی شده است تا شما تحلیلگران ومعامله‌گران عزیز طبق یک چارت مدون به بررسی و تحلیل نمودارهای قیمتی بپردازید.

با توجه به تجربیات به این نتیجه رسیده ایم که استفاده از تکنیک‌های مبتنی بر امواج الیوت از اهمیت و صحت ویژه‌ای برخوردار هستند.

تمام مراحل یادگیری ذکر شده طوری بیان خواهند شد که تحلیلگران به‌صورت کاملا دقیق و جزء به جزءتکنیک‌های الیوت را فراگرفته و نحوه به‌کارگیری دقیق آنها را درک کنند .

با توجه به آموزش‌های پیش رو شما قادر به معاملات در بازارهای  Cfd خواهید بود.

در بازارهای (Contract For Differences) معاملات زیر انجام می‌شود:

  1. خرید و فروش فلزات گرانبها مثل طلا ونقره.
  2. خرید و فروش کالاهای استراتژیک مثل نفت، شکر وگندم .
  3. خرید و فروش سهام شرکت‌ها .
  4. خرید و فروش شاخص‌های مهم .
  5. خرید و فروش ارز کشورها نسبت به یکدیگر.

دکتر یوسفی نژاد